Mısırlı Modacı, Koronavirüsten Koruyan Gelinlik Tasarladı

0
132
blank

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alarak binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs, gelinlik modasını da etkiledi. Mısırlı moda tasarımcısı Samo Hejres, koronavirüs salgınından koruyan gelinlik tasarladı.

blank


Koronavirüs salgını her geçen gün yayılırken moda dünyasına etkileri ve modacıların önlemleri de dikkat çekiyor. Dünyaca ünlü birçok markanın ürettiği maskelerden sonra bir önlem de Mısırlı modacı Samo Hejres’den geldi. Modacı Samo Hejres, gelini virüsten koruyan maske tasarladı.

blank


VİRÜS SALGININA KARŞI GELİNLİK VE MASKE TASARLADI
Mısırlı moda tasarımcısı Samo Hejres, koronavirüs salgınından koruyan gelinlik tasarladı. Düğün mekanına toplanan onlarca kişiyi kontrol altında tutmanın mümkün olmadığı fikrinden yola çıkan abisinin kendisine bu fikri verdiğini söyleyen Hejres, gelinlikle uyumlu ağız maskesinin 2020 koleksiyonuna uygun şekilde hazırlamanın üç saatini aldığını anlattı.

blank


ŞIK DAVET MASKELERİ HAZIRLAMAYA BAŞLADI
Gelinlik maskesinin ardından kendisinden farklı renklerde maske talepleri geldiğini söyleyen Mısırlı tasarımcı, böylece şık davet maskeleri üretmeye başladı. Hejres’in tasarladığı maskelerin fiyatı, üzerindeki süslemeye bağlı olarak 1000 ila 1500 Mısır Lirası arasında değişiyor.

blank

Öte yandan dünya genelinde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bini aştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here