Dubai’deki Üç Boyutlu Dev Barbie Reklamı Viral Oldu

1581

Cuma günü vizyona giren ve modadan müziğe birçok yansımasıyla tüm dünyanın konuştuğu Barbie filmi için Dubai’de dikkat çeken bir reklam kampanyasına imza atıldı. Dubai’nin ünlü sembolü olan Burj Khalifa’nın önünde bulunan 3 boyutlu devasa Barbie reklamı ilgi odağı oldu.

Başrollerini Margot Robbie ile Ryan Gosling’in paylaştığı Greta Gerwig tarafından yönetilen Barbie filmi dünya çapında 337 milyon dolar hasılata ulaşarak 2023 yılının en iyi açılışını yaptı.

Barbie filminin yapım aşamasından itibaren pembe rengin hakim olduğu birçok işbirliği ve reklam kampanyası yapıldı. Dubai’de de filmle ilgili en etkileyici reklam çalışmalarından birine imza atıldı. Dijital ortamda hazırlanan CGI videosunda, dev bir Barbie bebek ambalajı içinde dünyanın en yüksek binasının yanına yerleştirildi.

Straplez çizgili bir tulum, beyaz kedi gözü güneş gözlükleri ve siyah topuklu ayakkabı giymiş olan Barbie bebek, parlak pembe ambalajından çıkarken görülüyor.

Barbie’nin hareket edebilen bu dev reklamı, özellikle çocuklar ve Barbie hayranları tarafından büyük ilgi gördü. Video Instagram’da 3 milyondan fazla görüntülenme ve 184.000 beğeni ile viral oldu.