Çömlek Kuru Fasulye’de Ramazan Keyfi! İşte Türk Mutfağı’ndan Lezzetlerle Ramazan Menüsü

1204

Çömlek Kuru Fasulye, Ramazan ayı boyunca Çamlıca Kulesi ve Adalar manzarası
eşliğinde, zengin menüsü ve geleneksel Türk Mutfağı tatları ile Ramazan keyfi yaşatmak için misafirlerini bekliyor.

Kuru fasulyenin İstanbul’daki en iyi adresi olarak bilinen Çömlek Kuru Fasulye, Ramazan ayı
boyunca sıcacık bir atmosferde ailesi ve sevdikleriyle iftar yapmak isteyen misafirlerini Türk
Mutfağı’nın lezzetleri ile buluşturuyor.

Ramazan Menüsünde Neler Var?

Çömlek Kuru Fasulye Restoran’nın bu seneki Ramazan Menüsü, tereyağlı süzme mercimek çorbası, hurma, bal, tereyağı, tulum peyniri, söğüş salatalık-domates ve zeytinden oluşan iftariyelikler ile birlikte servis edilen acılı ezme ve közlenmiş patlıcan ile başlıyor. Ara sıcak olarak servis edilecek içli köftenin yanında turşu, yoğurt ve çoban salata masayı donatacak.
Çömlek Kuru Fasulye misafirleri, Ramazan boyunca Türk Mutfağı’nın seçkin lezzetlerini tadacak. İmza ürünü olan taş fırında kısık ve ağır ateşte, özel çömlekte pişirilen kuru fasulye ve eşlikçisi pilav servis edilecek ilk ana yemek.

Etli Yemekler

Günlük olarak değişecek etli yemekler; çoban kavurma, etli güveç, tas kebabı, kağıt kebabı, dana rosto, macar kebabı, hünkar beğendi, çökertme kebabı ve orman kebabı, her güne özel, seçmeli olarak sunulacak ikinci ana yemek olacak.

Tatlı Servisi

Dönüşümlü olarak servis edilecek, güllaç, trileçe, ev baklavası, laz tatlısı ve Çömlek’in meşhur sütlacı, seçenekli tatlılar olarak iftar sofranızı lezzet şölenine dönüştürecek.

Ramazan Menüsü Fiyatı

Yemeğinize eşlik edecek limitsiz meşrubat, üzüm şırası, demirhindi şerbeti ve çay
tamamlayacağınız bu lezzetli menü kişi başı 950 TL.

Lezzet ustası şeflerin özel malzemeler kullanarak hazırladığı Ramazan ayına özel menülere ev sahipliği yapan Çömlek Kuru Fasulye, dostlarınız, aileniz ve sevdiklerinizle unutamayacağınız iftar lezzetleri için sizleri bekliyor.