MasterChef Araz’ın Restoranı Wake n Bake Lezzet Müdavimlerini Bekliyor

1406

MasterChef Türkiye’nin iz bırakan favori yarışmacılarından Araz Aknam, yenilikçi sokak lezzetleri ve taş fırında özenle hazırlanmış pizzalarıyla öne çıkan restoranı Wake N Bake’de lezzet tutkunlarını ağırlıyor. İstanbul Acıbadem’de yer alan mekan çıtır çeşitleri, tatlıları ve enfes sunumlarıyla da iddialı.

Wake N Bake Intercontinental Gastro Club’ın öncüsü, Chef Rôtisseur Araz Aknam kıtalararası sokak lezzetleri ile damakları şenlendiriyor.

Aknam, “Wake N Bake, farklı coğrafyalardan ilham alınarak reçetelendirilmiş lezzetleri sizlerle buluşturma arzusuyla kuruldu. Amacımız, farklı kültürlerin izlerini taşıyan bir menü sunmak” diyor.

Chef Rôtisseur Araz Aknam

Kıtalararası Sokak Lezzetleri

Wake N Bake’in menüsü; dünya mutfaklarının en özel sokak lezzetlerini bir araya getiriyor. Asya sofralarının Bao Bun’ı, Latin Amerika’nın nefis Nachos’u, Avrupa’nın sokak lezzetleri ve Türk/Osmanlı mutfağından yorumlanmış özel tabaklar Wake N Bake’te bir araya geliyor.

Taş Fırından Eşsiz Pizzalar

Mekânın en dikkat çekici özelliklerinden biri de taş fırında pişirilen Roma tarzı pizzaları. Düşük asidite oranı, tatlı-ekşi tadı ve az çekirdekli yapısı ile pizza sosu yapımına en uygun domates çeşidi olan San Marzano domatesli sos ile hazırlanan pizzaların üstü, tamamı İtalya’dan gelen birinci kalite peynirler ve Araz Şef’in kendi reçetesiyle hazırlanmış özel şarküteri ürünleriyle lezzetlendiriliyor. Hamurun inceliği ve kıtırlığı ise dudak ısırtıyor.

Enfes Tatlılar

Tatlılar da çeşitlilik ve özgünlük bakımından sokak lezzetlerinden geri kalmıyor. Tayvan’ın bun ekmeğinin arasında İngiltere’nin Lemon Curd sosuyla servis edilen Lemon Curd Bao Bun, İran’ın Masghati tatlısı, Bueno, Kızarmış Baklava ve diğer tüm tatlılarıyla damakları şenlendiren mekâna yalnızca bir tatlı ve kahve molası vermek için bile gelinebilir.