Ünlü Oyuncu ve Şarkıcı Jane Birkin Hayatını Kaybetti

1283

Bir döneme damga vuran İngiliz aktrist ve şarkıcı Jane Birkin 76 yaşında hayatını kaybetti. Birkin’in cansız bedeninin Fransa’nın başkenti Paris’teki evinde bulunduğu belirtildi.

Hem sinema hem de müzik dünyasının yıldız ismi İngiliz şarkıcı ve oyuncu Jane Birkin yaşamını yitirdi. Fransız medyası, sağlık problemleri nedeniyle mayıs ayında konserlerini iptal eden şarkıcının Paris’teki evinde bakıcısı tarafından ölü bulunduğunu aktardı. Oyuncunun ölüm nedeni şu anda bilinmiyor.

76 yaşında yaşamını yitiren sanatçı 1969 yılında sevgilisi Fransız müzisyen Serge Gainsbourg ile söylediği, “Je t’aime…moi non plus” isimli şarkıyla ününü uluslararası arenaya yaymıştı. Kariyeri boyunca birçok Fransız film ve İngiliz yapımında rol alan Jane Birkin adını sinema dünyasına altın harflerle yazdırdı.

Jane Birkin aynı zamanda stili, Fransız kâkülleri, bohem tarzıyla bir dönemin sembolüydü diyebiliriz. İngiliz olmasına rağmen uzun yıllardır Fransa’da yaşayan Jane Brikin, Parizyen stil denildiğinde akıllara gelen ilk isimlerden biriydi.

İkonik stiliyle ve görünümüyle 1960-70’li yılların güzellik algısını ortaya koyan Jane Birkin, Hermès’in 1984 yılındaki Birkin modelindeki el çantasına ilham verdi.