Yapay Zeka ile Oluşturulan Influencer Aitana Ayda 11 Bin Dolar Kazanıyor

1622

İspanya merkezli bir ajans tarafından yapay zeka ile yapılan Aitana Lopez isimli bir influencer ayda 10 bin dolardan fazla kazanıyor. Birçok ürün için sosyal medya reklamları yapan Aitana’nın 132 bin takipçisi var.

Yapay zeka tarafından geliştirilen ilk İspanyol model olan Aitana pembe saçları ve fit vücudu kadar takipçi sayısı ve aylık kazancı ile ilgi odağı oldu.

Yapay Zeka Model Aitana Sosyal Medyayı Salladı

Aitana 25 yaşında bir sanal influencer. Sadece birkaç ay içinde Instagram’da 132 binden fazla takipçi kazanmayı başardı ve fotoğrafları binlerce kez görüntülendi. 

İspanya’da bir ajans tarafından tasarlanan ve geliştirilen sanal influencerın sosyal medyadaki gönderilerini gerçek bir influencerlardan ayırt etmek neredeyse imkansız. Aitana’nın sosyal medyadaki reklamlardan ücret alarak ajansa aylık 11 bin dolara (317 bin 614 TL)  kadar para kazandırdığı belirtiliyor.

OnlyFans’e Benzeyen Bir hesabı Daha Var

Yapay zeka ınfluencer Aitana’nın Instagram dışında Fanvue isimli platformda da hesabı var. OnlyFans’e benzeyen bu platformda yapay zekâ modelinin iç çamaşırlı görüntüleri paylaşılıyor.