Zeynep Bastık, Lan Şarkısıyla Spotify Global 50 Listesine Girdi

1252

Şarkıcı Zeynep Bastık’ın gündeme oturan Mabel Matiz imzalı “Lan” şarkısı Spotify Global 50 listesine giren ilk Türkçe şarkı olmayı başardı.

Şarkıları ve konserleriyle adından sıkça söz ettiren ünlü şarkıcı Zeynep Bastık, son olarak Mabel Matiz imzalı “Lan” şarkısını 8 Mart’ta dinleyicileriyle buluşturdu. Kısa sürede Spotify, Youtube ve Apple Music listelerini ele geçiren şarkı dünyaca ünlü şarkıcıların şarkılarının listelendiği Spotify Global 50’ye 45inci sıradan giriş yaptı.

ZEYNEP BASTIK DÜNYA LİSTELERİNDE

Söz ve müziği Mabel Matiz’e ait “Lan”ın düzenlemesini ise Bahti Sutekin yaptı. Müzik platformlarında kısa sürede milyonlarca dinlenmeye ulaşan şarkı rekor kırarak Spotify Global Top 50 listesine giren tamamı Türkçe ilk şarkı oldu. 

Zeynep Bastık Lan şarkısıyla, dünyanın dört bir yanındaki dinleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Son yıllarda müzik sektöründe popüler kültürün dinamiklerini yakalayan Zeynep Bastık yeni şarkısına gelen yorum ve beğenilerle sosyal medyada gündeme oturdu.

YALI ÇAPKINI DİZİSİ’NDE ZEYNEP BASTIK SÜRPRİZİ

Zeynep Bastık’ın güçlü sesi, Mabel Matiz’in söz ve müziği ile buluşturan şarkı son günlerde herkesin kulağında ve dilinde. Zeynep Bastık’ın Lan şarkısı Yalı Çapkını dizisinin 62. bölümünde Ferit ve Seyran’ın sahnesinde sürpriz parça olarak yer almıştı.