Fenomen Bahar-Nihal Candan Kardeşler Gözaltına Alındı

1133

Sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan, kara para aklamak iddiasıyla gözaltına alındı. Araç satışı yapacaklarını söyleyerek vatandaşları dolandırdığı iddia edilen Candan kardeşlerle ilgili Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.

Bir dönem katıldıkları moda yarışmalarıyla tanınan ve paylaşımlarıyla geniş kitlelere ulaşan Bahar ve Nihal Candan kardeşler,  suç gelirlerinin aklanması kapsamında gözaltına alındı. Başsavcılık, Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin dolandırıcılık ve mal varlığı aklama suçlarından gözaltına alındığını belirtti. Fenomen Candan kardeşler sağlık kontrolünün ardından tekrar emniyete getirildi.

Güzellik Merkezi Var

Dilan Polat ve Engin Polat’ın haklarındaki iddialar sonrası tutuklanmasının ardından gözler birçok sosyal medya fenomenine çevrilmişken Nihal Candan ve Bahar Candan da gözaltına alındı. Kardeşlerden Nihal Candan’ın kendisine ait bir güzellik merkezi bulunuyor.

Suç Duyurusunda Bulunulmuştu

Lüks yaşantılarını sosyal medyadan takipçileriyle paylaşan Bahar ve Nihal Candan kardeşler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu. Candan kardeşlerin sazan sarmalı yöntemiyle çok sayıda kişiyi dolandıran bir suç örgütünün mensubu olduğu ve örgütün gizli kasası oldukları yönünde iddialar bulunuyordu.