Hit the Pan, Project Pan Nedir? Makyajda Hit the Pan Nasıl Yapılır?

1783

Tüketim çılgınlığının uçsuz bucaksız olduğu bugünlerde birçok influencer ve güzellik tutkunu bu kez bizi Project Pan ile tanıştırıyor. Neden güzellik camiasındaki herkes birdenbire bir ‘Project Pan’dan bahsediyor? Nedir bu hit the pan akımı gelin hep birlikte öğrenelim.

Project Pan terimi aslında belirli bir zaman dilimi içinde tüm bir güzellik ürünleri setini bitirme taahhüdüdür. İnsanları halihazırda satın alınmış ürünlerden oluşan stoklarından alışveriş yapmaya teşvik ederek kitlesel tüketim zihniyetiyle mücadele etmeye yardımcı olur. Project Pan tam olarak yeni değil 2016’dan beri var. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, kozmetik istifçiliği ile mücadele eden insanlara gerçekten yardımcı olabileceğini söyleyebiliriz.

Pan: Toz Formdaki Makyaj Ürünlerinde Metal Taban

“Pan” özellikle pudralı makyaj ürünlerinin parlak metal tabanına ulaşmayı ifade ediyor. “Panlama” bir ürünü bitirmek için aktif bir çabadır. Ürünün dibini görebildiğinizde ürün “panlanmış” olarak kabul edilir. Bu aynı zamanda sıvı makyaj malzemeleri gibi görünür bir metal kalıbı olmayan ürünler için de geçerlidir.

Tıpkı sıvı fondöten, tüpler veya cilt bakımı şişeleri gibi görünür bir kabı olmayan ürünler gibi… Sonuç olarak, Project Pan, tozlanacak, tarihi geçecek daha fazla ürüne para harcamak yerine dikkatli olmanın ve elinizdekileri kullanmanın bir yoludur.

Project Pan, daha az makyaj malzemesi satın almaya ve sahip olduğunuz ürünleri değerlendirerek verimli kullanırken paranızı daha dikkatli harcamaya çalışıyorsanız size gerçekten yardımcı olabilir.

Nasıl Project Pan Yapabiliriz?

Yalnızca favori ürünlerinizi seçin: Sevmediğiniz ve rengi uymayan bir şeyi kullanmaya kendinizi zorlamanıza gerek yok. Bunun yerine, o ürünü dağıtmanız daha iyi olur.

Her kategoriden yalnızca bir öğe seçin: Kullanmak istediğiniz ürünleri seçmeye başladığınızda, her kategoriden yalnızca bir öğe seçin! Çünkü panı görmek biraz zaman alabilir, bu nedenle belirli bir ürüne odaklanırsanız en iyi sonucu verir. Üstelik 3 far paletini aynı anda kullanmak isterseniz bu çok daha uzun zamanınızı alacak ve (hızlı) sonuç alamadığınız için daha az keyif alacaksınız.

Ürünü tamamen bitirmek mi yoksa hit the pan mi yapmak istediğinize karar verin: Cilt bakımı, vücut ürünleri, kremler, fondötenler ve parfümleri tüketirken her zaman her damlayı kullanırız. Ancak pudralı makyajla bu biraz zor olabilir. Belirli bir ürünü bitirmek yıllarımızı, evet doğru duydunuz, yıllarımızı alabilir ve bu durumda, özellikle de bir süredir elinizdeyse, metal kalıbını görmek onu değiştirmem için yeterli olduğuna karar verebiliriz.

Son kullanma tarihi yakında dolacak ürünlere odaklanın: Başarılı bir şekilde bu uygulamayı sürdürmek istiyorsanız ilk önce hangi ürünlere odaklanacağınıza karar vermenize yardımcı olması için tarihlere bakın. Tarihleri bitiş çizginiz olarak da kullanabilirsiniz: Belirli bir öğenin süresinin yakında dolacağını görürseniz, ancak hala çok sayıda öğe kaldıysa, süresi dolmadan onu mümkün olduğunca kullanmaya kararlı olun.