Hassas Ciltler Nasıl Makyaj Yapmalı?

214
blank

Hassas bir cilde sahipseniz makyaj yaparken kızarıklıklarla başa çıkmak ve minimum düzeye indirmek sadece biraz dikkat istiyor. İşte hassas ciltler için makyaj ipuçları…

Cildinizdeki kuruluk ve kızarıklık nedeniyle makyaj sonrası beklediğiniz görüntüyü elde edemeyenlerdenseniz hem kullandığınız ürünleri hem de uygulama aşamalarınızı gözden geçirmenizde fayda var. Kuruyan, kış mevsiminin de etkisiyle daha çok hassaslaşarak kızaran cildiniz sizi makyaja yapmaya küstürmesin.

Ürünler Nasıl Uygulanmalı?

Öncelikle makyajınızı ürünleri az miktarda kullanarak tamamlayın ve hassas hareketlerle uygulayın. Makyaj yaparken parmaklarınızı kullanmayın. Bu cildinizin ihtiyacı olan nemi hapseder. Parmaklarınız yerine bir makyaj süngeri kullanarak doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz. Uygulayacağınız ürünlerin temizliğine dikkat edin. Kirli fırçalar ve makyaj süngerleri cildinizde daha fazla hassasiyete neden olabilir.

Hassas Ciltler Makyaja Nasıl Hazırlanır?

Hassas bir cilde sahipseniz makyaj öncesinde cildinizi hazırlamanız önemli bir aşama. Hassas cildin nem dengesini korumak, aynı zamanda da hassasiyetini yatıştırmak ve bariyerini güçlendirmek son derece önemli. Cildinizin hassasiyetine uygun hafif formüldeki kurutmayan ürünlerle cildinizi temizleyin. Kuru ciltler için cildin yağ dengesini sağlayan, yüksek nemlendirme özellikli ürünler kullanabilirsiniz.

blank

Kuru Ciltler için Likit Ten Ürünleri
Yüksek pigmentler içeren ürünler cildinizde hassasiyeti arttırabilir. Bu yüzden günlük kullanımda fondöten yerine BB veya CC kremleri kullanın. Bu ürünlerle cildinizi kurutmadan sağlıklı ve aydınlık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Ancak tercihe göre sıvı formda ve nemlendirici etkili fondötenleri kullanılabilir. Makyaj bazı-primer, göz çevresi ve burun kenarları için uygulayacağınız primer gibi nemlendirici özelliği olmasına özen göstermelisiniz.

Waterproof Ürünlere Dikkat!
T bölgeniz için zorunlu olmadıkça pudra kullanmaktan kaçının. Suya dayanıklı ürünler cildinizi kurutur, “waterproof” ürünlerden uzak durun.