Mor Çatı’nın 30. Yılına Özel Tasarlanan Ürünler Tanıtıldı

0
84
blank

Kadına yönelik şiddetle mücadele eden Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, 30. yılında hem kadın dayanışma ağını güçlendirmek hem de kadınların ve çocukların şiddetten uzak hayatlar kurmalarına katkı sağlamak için oluşturulan proje kapsamında yeni ürünüler tasarladı.

10 FARKLI TASARIMCI BİR ARAYA GELDİ

Kadına yönelik şiddet alanında mücadele eden Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı bu yıl 30. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Mor Çatı’nın 30. yılı için Mor Çatı gönüllüsü Deniz Marşan’ın çağrısıyla 10 tasarımcı kadın bir araya geldi. Tasarımcılar Mor Çatı ile dayanışma kurmak ve kadına yönelik şiddetle mücadeleye destek olmak için tasarımları ile tişört projesine dahil oldular.

blank

Ayşe Deniz Yeğin, Deniz Marşan / Direct Message, Dilara Fındıkoğlu, Eda Güngör / Museum of Fine Clothing, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Özlem Ahıakın, Simay Bülbül, Şansım Adalı / Sudi Etuz ve Zeynep Tosun’un tasarımcıları ile10 farklı tişört üretildi.

TANITIMA ÜNLÜ İSİMLERDEN DESTEK
Başak Dizer, Cansu Tosun, Cemre Ebuzziya, Didem Soydan, Dilan Deniz, Ezgi Mola, İrem Sak, Meriç Aral, Nurgül Yeşilçay ve Şebnem Bozoklu tişörtleri giyerek ve Zeynep Üner fotoğrafları çekerek Mor Çatı’ya destek oldular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here