Miss Turkey 2022 Birincisi Nursena Say Oldu

338
blank

Miss Turkey 2022 final elemelerinin sonuçları dün akşam belli oldu. Yarışmanın birincisi 24 yaşındaki Nursena Say oldu. Nursena Say, aldığı bu unvanla Türkiye’yi Miss World yarışmasında temsil etme hakkı kazandı.

Berfu Yenenler’in sunuculuğunu üstlendiği Demet Şener ve Pınar Altuğ gibi Türkiye eski güzellerinin jüri koltuğunda oturduğu Miss Turkey 2022 gerçekleşti.

blank

Nursena Say Türkiye’nin En Güzel Kızı Seçildi

20 finalist Türkiye’nin en güzel kızı olmak için yarıştığı gecede 19 numarayla mücadele eden Nursena Say birinci oldu. Miss Turkey 2022 Türkiye’nin en güzel kızı seçilen Nursena Say’ın tacını geçen yıl birinci seçilen Dilara Korkmaz taktı.

blank


Yarışmada ikinciliği 5 numara ile yarışan Aleyna Şirin kazanırken, 1984 yılında Miss Europe’yi kazanan Neşe Erberk’in 23 yaşındaki kızı 8 numara ile yarışan Selin Erberk Gurdikyan ise üçüncü oldu. 21 yaşındaki Aleyna Şirin, 1.76 boyunda ve Özyeğin Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2. sınıf öğrencisi. Neşe Erberk ise 1.78 boyunda ve Florida Uluslararası Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi.

Nursena Say Kimdir?

Türkiye’nin en güzel kızı unvanını elde eden 24 yaşındaki 1.80 boyundaki Nursena Say Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunu ve mimar olarak görev yapıyor.

blank

Miss Turkey 2022 güzeli Nursena Say, Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla da merak konusu oldu. 26,8 bin takipçisi bulunan Say, sosyal medyadaki pozlarıyla da dikkatleri üzerine çekti.