Hindistan Cevizi Yağının Saçınıza Faydaları

246
blank

Hemen hemen her bakım ürününün içinde karşımıza çıkan hindistancevizi yağı aslında geçici bir trend değil. Hindistan cevizi yağı uzun yıllardır nemlendirici olarak kullanılıyor. Bu özelliği ile saç bakımında öne çıkan doğal ürünlerden olan Hindistan cevizi yağının saçlarınız için verim alabileceğiniz faydaları nelerdir? İşte yanıtı…


Hindistan cevizi yağı, son yıllarda kadınların güzellik, cilt ve saç bakım rutinlerinde olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Nemlendirici özelliği ve güzel kokusuyla en çok tercih edilen doğal ürünlerden biri olan Hindistan cevizi yağının saçlarınız için nasıl faydalı olabileceğine bir bakalım. İşte Hindistan cevizi yağının saçınıza faydaları;

Saçları Güçlendirmeye Yardımcı Olur
Hindistan cevizi yağı, düzenli kullanımda saçı içten güçlendirmeye yardımcı olmasının yanı sıra saç dökülmesinin azalmasını gözle görülür şekilde azaltır.


Genel Saç Sağlığını İyileştirmeye Yardımcı Olur
Besleyici özellikleri saçı nemlendirmeye yardımcı olurken, saç ve saç derisi sağlığını iyileştirmeye yardımcı olarak kaşıntı, dökülme, kızarıklık, kepeğe karşı uzun vadede faydalar sağlar.

Doğal Saç Kremi Görevi
Saç şekillendirme için modern çözümlere bağımlı olsak da, saçı kökten uca şekillendiren saç diplerine nüfuz eden yoğun bir saç kremi olarak görev gören hindistan cevizi yağının nemlendirici özelliği oldukça iddialı.

Koruyucu Kalkan Etkisi
Saç, yapı taşları olan ve saç kalitesi, uzunluğu ve hacminden sorumlu olan proteinler ve lipitlerden oluşur. Sert su, kirlilik, nem, toz, şekillendirme ve ısı aletleri kullanımı ve klor gibi çeşitli dış etkenler nedeniyle bunlar yavaş yavaş azalmaya başlar. Hindistan cevizi yağı, bu yapı taşlarının kaybına karşı korunmaya yardımcı olur ve bu nedenle düzenli uygulama, saçlar için koruyucu bir kalkan görevi görür.

Matlaşan Saçları Onarır
Sürtünme, kirlilik, su, , kimyasallar vb. nedenlerle en dıştaki lipid tabakasını kaybettiği için saç matlaşır. Hindistan cevizi bazlı bir saç yağı kullanmak, lipid tabakasını yeniler ve saçın kaybolan parlaklığını geri kazandırır.

Saç Derisi Sağlığını Destekler
Nemlendirme özelliklerinin yanı sıra, hindistancevizi yağı, pul pul ve kaşıntılı saç derisi ve zayıf foliküller gibi kafa derisi sorunlarını çözmeye yardımcı olabilecek iyileştirici faydalara da sahiptir.