Evde, Doğru Kaş Alma ve Şekillendirme Yöntemleri

0
80
blank

Koronavirüs salgını nedeniyle evde kaldığımız bugünlerde kişisel bakımlarımızı da kendimiz yapmak durumunda kalıyoruz. Bu süreçte birçok kadın kaşlarını profesyonel
destek olmadan ve kuaföre gitmeden almakta zorlanıyor. Peki kaşınızın şeklini bozmadan nasıl alabilirsiniz? Evde nasıl kaş alınır? İşte evde kaş alırken size yardımcı olabilecek ipuçları ve teknikler.

blank
  • Kaşlarınızın eşit olması için önce kalemle bir çizim yapabilirsiniz. Göz kararı alışkanlığınız yoksa bunu yapmak pratik açıdan büyük avantaj sağlar.
  • Hangi teknikle daha kolay kaş alıyorsanız onu kullanın. Cımbız, ip, ağda bunlar arasında yer alır, en kolayı uzun sürse de cımbızla toparlamaktır. Işıklı bir ortama geçin ve aynanızı karşınıza alın.
  • Kaşlarınızı yukarı doğru tarayın ve hafif uçlarından, çok derine girmeden kaş makasıyla düz bir şekilde kesin. Fazla kesmemeye dikkat edin sonrasında yamuk bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz.
  • Kaş ortasındaki aralığa dikkat ederek alttaki çıkan kaşları toparlayın. Üst kısımlara çok dokunmayın böylece kaşlarınızın şeklinde bir yanlışlık yapmamış olursunuz.
  • Alttan da tek bir sıra almaya özen gösterin, iç kısımlara girmeyin. Kaşlarınızı çıkış yönünün tersine doğru alın. Hangi araçla yaparsanız yapın aynı şey geçerlidir. Kısım kısım alarak, acele etmeden ve sık sık iki kaş arasındaki farka bakın. İki kaşı da aynı şekilde almaya özen gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here