Aynalar, Leke Bırakmadan Nasıl Temizlenir?

0
105
blank

Lekelenmiş ve tozlu aynalarınızı silmeyi gözünüzde büyütmeye paydos edin. Pırıl pırıl aynalar için bu püf noktalarını bilmeniz yeterli.

Salonda, banyoda, yatak odasında yani evimizin hemen hemen her köşesinde aynalara ihtiyaç duyuyoruz. Dekoratif olarak da farklı formlarda kullandığımız aynalar tıpkı diğer yüzeyler ve mobilyalar gibi sık sık tozlanıp lekeleniyor. Sildikten sonra dahi kalan lekeli izleri hemen ele veren aynaları tek seferde temizlemek çoğu kez mümkün olmuyor. Peki evde aynaları kolayca temizlemek için ne yapmak gerekiyor. İşte lekeli aynalarınızı pırıl pırıl yapacak birkaç püf noktası…

Sirkenin Etkisi

Temizleme suyu olarak ılık olmasına dikkat edin. 1 litre ılık suya ekleyeceğiniz 2 kaşık elma ya da beyaz sirke lekeli aynalarınızın ışıl ışıl bir etki bırakacaktır.

blank

Silme Yöntemi
Temizleme suyu hazırlarken fıs fıslı bir şişe kullanmak çok daha pratik olacaktır. Silme işlemi esnasında ayna yüzeyine eşit miktarda temizleyici püskürtün ve dairesel hareketlerle silin.

blank

Kullanacağınız Beze Dikkat!
Aynayı sileceğiniz bezin yumuşak pamuklu bir bez olmasına özen gösterin.Kurulama esnasında mikro fiber bez kullanın böylece sildikten sonra leke kalma riskinin önüne geçebilirsiniz.

blank

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here