Met Gala 2023 Kırmızı Halı Görünümleri

954

Moda dünyasının en prestijli etkinliği olan Met Gala 2023 dün geceki törenle düzenlendi. Bu yıl, efsanevi tasarımcı Karl Lagerfeld’in anısına düzenlenen gecede ünlü isimlerden bazıları kırmızı halıda Lagerfeld’in kendi tasarımlarını giyerken, bir kısmı ise tasarımlarından ilham alarak kendi yorumlarını yansıttılar.

Metropolitan Sanat Müzesi’nin düzenlediği Met Gala bu yıl da birbirinden renkli ve eğlenceli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Efsanevi Gecede Karl Lagerfeld Rüzgarı

Bu yılın teması, moda dünyasının kaybettiği efsanevi tasarımcılardan Karl Lagerfeld’e adandı. 2019 yılında 85 yaşında hayatını kaybeden Lagerfeld’in anısına yapılan bu saygı duruşu, moda dünyasının en büyük isimlerini bir araya getirdi. Kırmızı halı, pişti olan ünlülere, şık görünümlere ve sıra dışı tasarımlara sahne oldu.

Kırmızı Halıda Sıra Dışı Şıklık Yarışı

Her yıl olduğu gibi moda, film, müzik ve sanat dünyasının en büyük isimlerini bir araya gelerek temaya uygun olarak tasarladıkları en yaratıcı ve şaşırtıcı kıyafetleriyle kırmızı halıda boy gösterdi. Ünlüler, Lagerfeld’e saygılarını göstermek için birçok sıra dışı tasarımla boy gösterdi. Kimileri Karl’ın kendi tasarımlarını giyerken, diğerleri ünlü tasarımcıdan ilham alarak kendi yorumlarını yansıttılar.

Tasarımlarda Göze Çarpan Detaylar

Kırmızı halı, siyah ve beyaz tonlarında monokrom görünümlerle doluydu. Çiçek deseni kamelya, çok sayıda inci, keten kumaş ve binlerce kristal süslemeye kadar birçok detay göze çarptı.

Met Gala 2023’te ünlülerin kırmızı halıda sergilediği şaşırtıcı tasarımlar moda hayranları tarafından uzun süre konuşulacağa benziyor.

İşte Met Gala’daki yıldız yağmuru ve onların kırmızı halı görünümleri…