The Body Shop Türkiye, 20. Yılını Kutluyor

139
blank

Parfümlerden, vücut losyonlarına, makyaj malzemelerinden, cilt bakım ürünlerine kadar birbirinden eşsiz, çeşitli ve vegan ürünler sunan ikonik, aktivist güzellik markası The Body Shop, Türkiye’de 20. yaşını kutluyor.

Bu yıl Türkiye’de 20. yılını kutlayan The Body Shop, vegan içeriğe sahip zengin ürün yelpazesi, etik ve sürdürülebilir çalışma prensipleriyle müşterilerini dünya için olumlu bir değişime yönlendirme konusunda güçlendirerek Türkiye güzellik pazarının öne çıkan oyuncularından biri oldu.

blank

20 Mağaza ve e-Ticaret Sitesiyle Müşterileriyle Buluşuyor

The Body Shop’un hikayesi 1976 yılında markanın kurucusu feminist ve insan hakları aktivisti Dame Anita Roddick’in İngiltere’nin Brighton kentinde, doğal dünyadan ilham alan ve elleriyle karıştırarak hazırladığı 25 ürünü küçük dükkanında satmasıyla başladı.

blank

The Body Shop, Türkiye’deki ilk mağazasını 2003 yılında İstanbul’da açtı. The Body Shop bugün Türkiye pazarında 20 mağazası ve e-ticaret sitesine sahip olarak müşterileriyle buluşuyor.

blank

İkonikleşen Ürünleriyle Bakım Ritüellerinin Olmazsa Olmazı

Zengin ürün yelpazesi içerisinde yer alan 700 ürününün her biri ile bir hikaye anlatan The Body Shop’un ultra zengin içeriğe sahip Vitamin C ve arındırıcı Çay Ağacı Yağı ürünleri 20 yılda Türkiye’de bulunan hayran kitlesinin kalbini kazanarak bakım ritüellerinin vazgeçilmezi haline geldi.

blank

Marka, 20. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak yıl boyunca heyecan verici yeni ürünlerini, promosyonlarını ve etkinliklerini tüketicileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

blank

Kendi Sesin Ol Sosyal Sorumluluk Projesi

The Body Shop, Türkiye’de olduğu 20 yıl boyunca yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle de hayatın her alanında kadınlara ve gençlere destek olarak birçok proje için çalışmalar gerçekleştirdi. The Body Shop Birleşmiş Milletler iş birliğiyle, global bir proje olarak çeşitli ülkelerde başarıyla uygulanan sosyal sorumluluk kampanyasını, ülkemizde “Kendi Sesin Ol” ismiyle gençlerle el ele vererek hayata geçirdi.
“Gençlerin öncülüğünde, yetişkinlerin rehberliğinde” prensibiyle hareket ederek gençlere alan ve sosyal fayda yaratan projeler üretmesine katkı sunan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile gençlerin seslerini duyurmasına destek vermek adına, gönüllülük, aktivizm ve sosyal sorumluluk üzerine yüzlerce gencin katılım gösterdiği eğitimler ve webinarlar düzenledi.

The Body Shop’tan Anlamlı Destekler

Yer aldığı sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren The Body Shop, mağazalarında ve online satış kanallarında satılan yılbaşı hediye setlerinden elde edilen gelirin bir kısmını 2021 yılında “Karşılıksız sevgiye destek ol” mottosuyla hareket ederek Ebeveyn Psikolojik Destek Projesi kapsamında Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği’ne (EYEDER) bağışlayarak 6 ay boyunca engelli çocukların ailelerine psikolojik destek verilmesini sağladı, 2020 yılında pandemi kaynaklı sosyal izolasyon döneminde artan ev içi şiddete dikkat çekmek için Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle ise ev içi şiddet vakalarından etkilenen kadınların temel ihtiyaçları ve danışmanlık hizmetlerine katkıda bulundu.

2019 yılında The Body Shop, devlet korumasında yetişen çocuk ve gençlerin temel yaşam becerilerini kazanmış şekilde, ayrımcılığa uğramadan hayata atılması için çalışmalar gerçekleştiren Hayat Sende Derneği ile gerçekleştirdiği iş bilirliği sayesinde de toplumda farkındalığı artırmayı amaçlayarak hediye setlerinden elde ettiği gelirin bir kısmını derneğe bağışlayarak gençlerin eğitimine katkıda bulundu. -Bülten-