The Body Shop, Edelweiss Serisiyle “Yaşlanma Karşıtı” Söylemine Veda Ediyor

278

The Body Shop, yaşlanma karşıtı söylemini (Anti Aging) kaldırarak cesur bir hamle gerçekleştirdi. The Body Shop, güzellik endüstrisinin insanların özgüveni üzerinde olumsuz etki yaratmasından kaynaklı yaşlanma karşıtı söyleminden vazgeçerek doğal içerikli ürünlerinde Edelweiss çiçeğinin güçlendirici özelliklerini vurgulayacak bir stratejiye yöneldi.

Güzellik Dünyasında Cesur Hamle: Anti Aging Söylemine Veda

İnsan hakları ve çevre sorunlarının yanı sıra özgüven konusunda da yorulmadan kampanyalar yürüten The Body Shop Kurucusu Anita Roddick yıllar öncede yaşlanma karşıtı konusunda kararlı bir duruş sergileyerek “Kırışık bir cilde sahip olmak istemediysen, yıllar önce gülümsemeyi bırakmalıydın.” demişti.

“Yaş Almanın Güzelliklerini Kabul Etmeye Yardımcı Olmayı Amaçlıyoruz”

Yaşlanma karşıtı söylemini kaldırarak cesur bir hamle gerçekleştirdiklerini belirten The Body Shop’un Marka Başkan Yardımcısı Lionel Thorea, “Biz her zaman değişimlere imza atan, aktivist bir markayız. Doğru mesajı verdiğimizden emin olmak, bizim en büyük görevimiz. Ürünlerimizi kullanan herkesin kendini güçlü ve ışıltılı hissetme hakkı var. The Body Shop ailesi olarak bizler, yaşlanmanın bir zevk ve ayrıcalık olduğuna inanıyor, insanların bir zaman makinesindeymişçesine gençleşmeye çabalaması yerine, yaş almanın güzelliklerini kabul etmesine yardımcı olmayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Gün Boyu Kusursuz Bir Cilt

Marka bu cesur hareketine ek olarak Drops of Youth Konsantre Serum’da dahil olmak üzere tüm serinin adını doğada kendini yenileme özelliği ile bilinen ve içeriğinde bulunan Edelweiss Çiçeği’nden ilham alarak Edelweiss olarak değiştirdi.

Doğal Yenilenme İlhamı ile Edelweiss

Serinin en favori ürünlerinden Edelweiss Günlük Konsantre Serum, bilinen bir antioksidan olan “Leontopodik asit” ile zenginleştirildi. Pürüzsüz görünen bir cilt için geliştirilen serum cildinizi kirlilikten korunmasına yardımcı oluyor.

Edelweiss Likit Peeling, cildinizi nazikçe temizleyerek arındırmanıza yardımcı olurken, Edelweiss Bouncy Uyku Maskesinin cildinizi nemlendirmesi sayesinde teninizde tazelik hissiyatı sağlıyor. Sabahları göz çevrenize uygulayacağınız göz maskesi gün boyunca cildinizin ışıldamasına destek olurken, cildi mavi ışığın etkilerinden koruyan nemlendirme etkili Edelweiss Bouncy Jel Mist ise cildinizin yenilenmesini sağlayacak.

Edelweiss Konsantre Göz Serumu göz çevresindeki ince çizgilerin görünümünü azaltırken, Edelweiss Konsantre Serum Kağıt Maske ile kusursuz bir cilde kavuşmanızı sağlayacak.

Edelweiss Konsantre Cilt Temizleyici, tüm cilt tipleri için uygun olup jel formülüyle cildi günlük kirden arındırarak ferahlatır. Edelweiss Yoğun Pürüzsüzleştirici Gündüz Kremi ise, edelweiss özü ile zenginleştirilmiştir. Kuru ciltler için kusursuz bir nem vadeden bu besleyici krem, tüm gün cildinizin tazelenmiş görünmesine yardımcı olacak. (Bülten)