Kuruyan ve Yıpranan Eller İçin Bakım Önerileri

0
92
blank

Koronavirüsten korunmak için sık sık yıkadığımız kolonya ile dezenfekte ettiğimiz ellerimiz zamanla nemini kaybederek kurumaya başlıyor. Ellerimizi temiz tutmaya özen gösterirken yıpranmasını önlemek için de bakım yapmayı ihmal etmemek gerekiyor.

Tüm dünya gibi ülkemizde de koronavirüsün yayılmasını önlemek için tedbirler alınmaya devam ederken uzmanlar açıklamalarında el yıkama ve hijyenin önemine işaret ediyor. Ellerimizi sık sık sabunlarla yıkadığımız,kolonya ve antibakteriyel jeller ile temizlediğimiz bu günlerde ellerimizin hassasiyet göstererek yıpranması da kaçınılmaz oluyor. Ellerinizin çatlayarak yumuşaklığını kaybetmemesi için bu bakım önerilerine göz atabilirsiniz.

Ellerinizin yıkarken kullanacağınız sabunun nemlendirici etkili olmasına dikkat etmelisiniz.

blank

Ellerinizi yıkadıktan sonra nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Bunun için yoğun nemlendirici kremler, el ve vücut losyonları tercih edebilirsiniz.

blank

Vazelin cildi beslediği için kuruluğu önlemeye yardımcı olur. Gece yatmadan önce el kremi kullanma rutininizi haftada birkaç gün vazelin ile devam edebilirsiniz.

blank

Kuru ve sert görünen elleriniz için tek kullanımlık el maskelerinden faydalanabilirsiniz. El maskeleri ihtiyaç duyulan nemlendirme işlemini fazlasıyla karşılayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here